technicrs >> Odśnieżarki
JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIĄ ODŚNIEŻARKĘ ?

Podstawowe kryterium jakim powinniśmy się kierować przy zakupie odśnieżarki to ilość śniegu i miejsce pracy urządzenia.

Odśnieżarki mini (kompaktowe)
Kompaktowe odśnieżarki są najlepszym wyborem wszędzie tam, gdzie drogi dojazdowe i chodniki przy domu wymagają szybkiego i dokładnego odśnieżenia. Najpopularniejszy model marki Honda - HS550 jest w stanie usunąć warstwę śniegu od 35 do 66 cm wysokości i ma wydajność przemieszczenia do 55 ton śniegu przez godzinę pracy. Zwrotne, o niewielkich wymiarach, w połączeniu z zastosowaną nowoczesną technologią pozwalają szybko uporać się ze śniegiem. Odśnieżarki kompaktowe spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.

Odśnieżarki profesjonalne - gąsiennicowe
Samobieżne, gąsienicowe odśnieżarki są wyposażone w kruszące lód przystosowane do ciężkich warunków pracy części, regulowany kanał wyrzutowy, przyjazne manetki i przełączniki sterowania i napęd do płynnej i równomiernej kontroli szybkości. Gąsienicowy układ jezdny zapewnia dobrą przyczepność na ośnieżonym śliskim podłożu. Samobieżne odśnieżarki gąsienicowe są w stanie przemieścić nawet 1 tonę śniegu na minutę.

Profesjonalne odśnieżarki gąsienicowe są przeznaczone do intensywnego usuwania śniegu. Niezbędne zimą w udrożnieniu dojazdów, alej w parkach, pensjonatach itp. Wyposażone mogą być dodatkowo w rozrusznik elektryczny, natomiast w niektórych modelach dla podniesienia komfortu obsługi zastosowano elektryczną regulację wyrzutu śniegu.

Samobieżne odśnieżarki kołowe
Samobieżne kołowe odśnieżarki zostały wyposażone w solidne opony antypoślizgowe, które eliminują konieczność stosowania dodatkowych łańcuchów. W naszej ofercie znajdą Państwo modele o szerokim zakresie szerokości odśnieżania. Przemieszczająca do 55 ton śniegu na godzinę na odległość nawet 17 m, maszyna posiada ostre łamiące lód zęby, wgryza się nawet w zmrożony śnieg. Samobieżne kołowe odśnieżarki są w stanie przemieścić do 800 kg śniegu na minutę.